Bitcoin Ordinals kontra NFT: Analiza zalet i wad

W ostatnim czasie obserwujemy rosnące zainteresowanie Bitcoin Ordinals, nowym standardem tokenizacji na platformie Bitcoin, który zdobywa coraz większą popularność. Ordinals, wprowadzone w styczniu 2023 roku, oferują interesującą alternatywę dla tradycyjnych NFT opartych na Ethereum i innych blockchainach z inteligentnymi kontraktami. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie są techniczne zalety i wady obu rozwiązań.

Czytaj więcej »

Popularne kolekcje NFT nie nadążają za rajdem ethereum

W ostatnim czasie rynek kryptowalut doświadczył znaczącego ożywienia, a w szczególności Ethereum zyskało na wartości, przyciągając uwagę inwestorów i entuzjastów technologii blockchain. Jednakże, mimo pozytywnych trendów na rynku kryptowalut, popularne kolekcje NFT zdają się pozostawać w tyle za dynamicznym wzrostem Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej sytuacji, analizując jej przyczyny i potencjalne konsekwencje dla rynku NFT.

Czytaj więcej »

Przełom NFT w luksusie: Nowa era handlu detalicznego

Rewolucja cyfrowa otworzyła nową erę dla luksusowego handlu detalicznego, a tokeny niezamienne (NFT) wiodą w niej prym. Gdy marki luksusowe dążą do połączenia ekskluzywności z innowacją, NFT stają się integralną częścią ich strategii, oferując niezrównane możliwości zaangażowania, autentyczności i doświadczenia klienta w sferze cyfrowej.

Czytaj więcej »

Co to jest NFT?

W świecie kryptowalut i technologii blockchain pojawiło się nowe zjawisko, które zdobywa coraz większą popularność – NFT, czyli non-fungible tokens (niewymienialne tokeny). Ale co dokładnie oznaczają te trzy litery i dlaczego stały się tak ważne w świecie cyfrowej sztuki i kolekcjonowania?

Czytaj więcej »